Maksuaspektid - Läti ettevõtte tegevus Eestis

Seoses Eestis üha kasvava huviga Läti mikroettevõtete vastu juhime allpool tähelepanu teatud Eesti maksuaspektidele, millega tuleb seejuures täiendavalt arvestada.

Kui Läti ettevõte, kel puudub Eestis tütarettevõte või filiaal (püsiv tegevuskoht), maksab palka töötajatele, kes töötavad Eestis või kes kavatseb alustada Eestis äritegevust siinsete juhatuse liikmete, töötajate või esindajate kaudu, siis üldjuhul tekib tal oma Eesti tegevuse tõttu üks alljärgnevatest registreerimiskohustustest:

  1. mitteresidendist tööandjana registreerimine Maksu- ja Tolliametis (http://www.emta.ee/index.php?id=24779), mille tagajärjel tuleb Läti ettevõttel täita palgamaksude ja erisoodustuste maksude igakuised maksukohustused (sarnaselt Eesti tööandjale), või
  2. püsiva tegevuskoha registreerimine Maksu- ja Tolliametis (http://www.emta.ee/?id=14517), mille tagajärjel tekib Läti ettevõttel lisaks palgamaksude ja erisoodustuste maksudele ka Eesti ettevõtte tulumaksu kohustus (hetkel kui Läti ettevõtte Eesti püsiv tegevuskoht jaotab oma Läti peakontorile püsivale tegevuskohale kuuluvat Eesti allika tulu). Juhime tähelepanu, et ka Eesti-Läti maksulepingu alusel kujutab üldjuhul Eestis asuv Läti ettevõtte juhtimiskoht (juhtkonna asukoht, näiteks mõne juhatuse liikme või töötaja kodukontor) või esindaja (füüsiline isik, kel on volitused Läti ettevõtte kaupade või teenuste müügiks Eestis) endast püsivat tegevuskohta Eestis. Püsiva tegevuskoha registreerimise kohustust ei teki juhul, kui Läti ettevõtte tegevus Eestis piirdub maksulepingu mõistes ainult abistava või ettevalmistava tegevusega (näiteks kui Eestis olevate töötajate või esindajate kaudu ei toimu müügilepingute oluliste tingimuste kokkuleppimist ega allkirjastamist, ega ka müügiarvete väljastamist klientidele).

Kui eelpool toodud maksukohustuste kohta peaks tekkima täiendavaid küsimusi, palun võtke meiega ühendust.

Kliendid meist

Good and friendly service. Ok prices. / Accounting...

Vaata kõiki